Výběr mixéru na smoothie

Kritéria a požadavky

Ze začátku je důležité si ujasnit, jak často budete Váš mixér používat a jaká kritéria by měl splňovat?

Nechci se rozepisovat o výhodách, nevýhodách přesného typu. To si může dnes na internetu najít každý. Chci vypíchnout několik hlavních, důležitých bodů, abyste dospěli k závěru, jaký typ mixéru je pro Vás vhodnější. Bude to smoothie maker, stolní mixér či tyčový při výběru Vašeho smoothie?

Pojďme do toho!

Co je to smoothie mixér a proč si ho pořídit?

Smoothie mixér je typ mixéru, který je určený pro přípravu smoothie nápojů. Má Vám pomoci usnadnit přípravu Vašeho smoothie z ovoce a zeleniny, aby bylo lahodné a přineslo Vám co největší užitek. 

Rozdělení mixéru do 3 skupin

1/ SMOOTHIE MAKERY

Jsou skvělým pomocníkem, pokud hledáte mixér s menší nádobou na mixování. Obvykle se množství pohybuje od 0,5-0,9 litrů. Velká výhoda, kterou mají je to, že si umixujete smoothiečko a v této nádobě si jej vezmete s sebou do školy, do práce (pokud tedy někdo jiný z Vaši rodiny si nechce udělat smoothie, když vy jste v práci 🙂 a nemá do čeho :-). Nemusíte řešit žádné přelévání do sklenic. Nevýhodu vidím ve výkonu těchto makerů.

Zde bych doporučila maker NutriBullet 900 nebo NutriBullet 600. Rozdíl mezi těmito dvěma makery je pouze v tisících otáčkách a ve velikosti nádoby. Minimální výkon, který hledejte je 600W. Nejděte pod míň. Mohlo by se Vám stát, že se zasekne, když byste mixovali nějaké ovoce se šlupkou, v které je spousty vitamínů.

Cena 3700,- Kč NutriBullet 900

Cena1500,- Kč  NutriBullet 600

2/ STOLNÍ MIXÉRY

Jak už sám název vypovídá, počítejte s umístěním těchto mixérů na Vaši pracovní plochu v kuchyni.  Je to Váš denní pomocník, ať už se jedná o přípravu smoothie, či třeba zužitkování jablek ze zahrady na povidla, udělání domácí zmrzliny, atd.

Já jsem se osobně rozhodovala mezi těmito dvěma typy:

EtaVital Blend Digi 1100

Tento mixér má vysokou rychlost otáček až 30 000/min. Má velkou 2,5 litrovou nádobu.

Cena tohoto mixéru je cca 6000,- Kč

G21 Perfect Smoothie

Opět má vysokou rychlost otáček, dosahující 35 000/min s výkonem 1500 Wattů. Připravíte s ním dokonale hladké smootie a nezalekne se ani zmrzliny, ořechů či ledových kostek.

Tento mixér vyhrál v mé domácnosti na plné čáře. Pokud Vás zajímá, proč jsem se rozhodla koupit stáhněte si můj eBook zdarma 7 tajných receptů na smoothie pro energiii a detox, kde přináším praktické tipy. 

 

Cena tohoto mixéru je cca 5000,-  Kč

Vitamix TNC 5200

Pokud si koupíte tento mixér, budete zajisté spokojeni. Je považován za BMW ve své třídě J. Jeho výkon dosahuje 1000W s počtem 37000 otáček za minutu. V základní výbavě obsahuje nádobu s noži na mletí suchých surovin, ale můžete si dokoupit i nádobu na mletí tekutých surovin.

Jediná nevýhoda je samozřejmě cena, která se pohybuje v rozmezí

kolem 18 000,- Kč :-). 

3/ TYČOVÉ (RUČNÍ) MIXÉRY

Jsou nejmenší ze všech třech kategorií, které zde uvádím. Jak už sám název říká, jedná se o mixéry, které jsou vhodné do ruky. S těmito mixéry můžete mixovat omáčky, kaše. Z praktického a funkčního hlediska bych tyto mixéry na výrobu Vašeho smoothie nedoporučovala. Musíte je držet v ruce, mít je neustále pod kontrolou. Vaše smoothie nebude nikdy tak rozmixováno do jemna, jako při použití stolního mixéru.

Je zde ale jedna otázka, kterou je důležité si položit.

Můj TIP: Máte doma pouze tento tyčový mixér a nevíte, zda Vám vůbec bude smoothie chutnat, zda se stanete jeho milovníkem? Vezměte si tento tyčový mixér do ruky a zkuste si namixovat jedno smoothie z receptu, který najdete v mém ebooku Buď IN! Zapomeň na rohlíky a jdi do vitálního smoothie.

Můžete vyzkoušet týden takto mixovat, když se Vám to zalíbí, Vaše chuťové buňky si navyknou – není na co čekat a jděte do koupi lepšího mixéru! Volte tedy mezi volbou 1 a 2. 

 

Jaké nejdůležitější a nejpraktičtější věci potřebujete vyřešit u svého mixéru?

NÁDOBA – VELIKOST –  MATERIÁL

Chcete připravovat smoothie pro rodinu, či pouze pro sebe? Chcete mít nádobu od 0,6 l až po 2l nádobu.

Z čeho je vyroben mixér – je to tritan či jiný materiál?

Jakými noži oplývá – nerez (doporučuji) či něco, co se může zničit? Je zdravotně bezpečný bez bisfenolů?

VÝKON

Výkon kolem 800 Watů by měl rozmixovat vše od zmrzlého ovoce, oříšků až po led. Dívejte se také na počet otáček za minutu. Tímto kritériem jsem se řídila já ve svém rozhodnutí.

PRAKTIČNOST  a DĚTSKÁ POJISTKA

Umyji všechny části rychle a jednoduše,  a nebo je složité ho rozebrat a opět dát dohromady?

Jaké má ovládání – je na otočný knoflík či musím nastavovat na displeji odpočítávání. Dá se zvýšit výkon?

Má dětskou pojistku?

Mohu si zvolit svoji naprogramovatelnou rychlost.

Kolik má programů?

Skladnost.

Vzhled.

Multifunkčnost.

Omyvatelnost.

Mobilita.

HLUČNOST A SPOTŘEBA

CENA

U této položky bych se ráda více zastavila. Finální rozhodnutí vždycky ztroskotá na CENĚ.

Vybrali jste si dražší mixér, skvělé, ale při zhodnocení ceny, začnete přemýšlet a napadají Vás tyto otázky:  „Opravdu to využiji? Není to přeci moc drahý?  Nestačil by mi nakonec ten, či onen?“ 🙂

Začnou Vás nahlodávat otázky a vy začnete znovu nad vším přemýšlet. Nedělejte to a volte výběr, který Vám vyšel hnedka :-).

Znám to, ze své vlastní zkušenosti. A není to pouze při výběru mixéru :-).

Naučila jsem se však jedno pravidlo, které jsem začlenila do svého života:

DO SVÉHO ZDRAVÍ A PROSTŘEDKŮ, KTERÉ MI DOPOMOHOU K TOMU, CO SI MOMENTÁLNĚ PŘEJI INVESTUJI VŽDY O TROCHU VÍCE PENĚZ                                                                                   🙂

Pořád tápete a nevíte a nebo máte již svůj mixér, ale rády byste osvědčené recepty na smoothie?  Nahlídněte, co Vám všechno nabízím v mém eBooku a přečtěte si recenze od lidí, kteří již smoothiečkují :-). 

Čekají tam na Vás tipy na detoxikační smoothie, jak vlastně udělat své první smoothie a co je na to všechno potřeba. 

Přeji Vám šťastnou ruku při výběru Vašeho mixéru na smoothie.

 

S láskou Vaše Gabča Smootíček 🙂 

"Inspiruji a pomáhám lidem oprostit se od zaběhlých stravovacích návyků v jejich životech skrze změnu stravování." "Ukazuji cestu za lepším, zdravým životem plným energie a pozitivních myšlenek!" Můj příběh si přečtěte zde >>

eBook zdarma

5 kroků ke zdraví bez léků a lékaře aneb jak předejít své nemoci

Komentáře
 • Chcete zvýšit svoji energii a vědět, jaký mixér je nevhodnější pro Smoothie? Čtěte eBook zdarma:
 • Chcete být zdraví i bez chemických léků a najít příčinu Vaši nemoci? Čtěte eBook zdarma:
 • E-book zdarma
 • Buď IN! Smoothie
 • Nejnovější články
 • Kategorie
 • Potkáme se na Instagramu:
  [instagram-feed]
 • Potkáme se na Facebooku:
 • Potkáme se na Youtube: