Mladý kokos – praktické tipy, jak jej otevřít, pít a využít tento dar přírody pro naši vitalitu a energii

K napsání tohoto článku mi inspiroval jeden moc krásný dáreček, který jsem si byla vyzvednout včera na poště. Dárek jsem dostala od jednoho moc milého a srdečného člověka. Jmenuje se Stáňa. Tímto článkem bych ji touto cestou chtěla moc poděkovat 😉 .

Natočila jsem pro Vás i video, jak prakticky otevřít kokos 🙂

Shodou okolností dorazil, když jsme se vrátili z naši vysněné dovolené z Dubaje. Byli jsme zde také z jednoho prakticky – zdravotního důvodu. Bylo jím čerpání vitamínů D3 pro naše těla.  O prospěšnosti tohoto „sluníčkového léku“ se můžete dočíst v mém e-booku zdarma o zdraví

Ale zpátky ke KOKOSU.

Ráda bych Vám v tomto článku sepsala několik tipů, co dělat, když si koupíte nebo dostanete darem MLADÝ KOKOS.

Rozdíl mezi kokosem bílým, tzv. Mladým kokosem a Hnědým kokosem

Mladý kokos v sobě obsahuje čirou tekutinu plnou vitálních látek. Používá se k pitnému režimu ve smyslu hydratace našeho organismu. Mladý kokos je sklízen v období 6-8 měsíců zrání. Cena mladého kokosu se pohybuje mezi 60,- až 90,- Kč. Je významným zdrojem vlákniny, vápníku. Je v něm řada minerálních látek a vitamínů.

Hnědý kokos se nechává na stromech až 12 měsíců. Cena hnědého kokosu se pohybuje kolem 20,- až 40,- Kč.

U nás je vždy několik mladých kokosů v lednici. Využíváme jej při každodenním smoothie, které všichni u nás zbožňují. Pokud nevíte, co je to smoothie a jaké skvělé zdravotní důvody pro Vaše zdraví přinese Vašemu tělu podívejte se na můj eBook s názvem Buď IN! Zapomeň na rohlíky a jdi do vitálního smoothie! 

JAK OTEVÍRÁME KOKOS U NÁS DOMA ? 

1/Pilka

Když jsem si poprvé koupila Mladý kokos, říkala jsem si:  „Jak se do něj asi tak dostanu“? Naštěstí mi zachránil manžel, který se chopil iniciativy. Přinesl z garáže pilku, piloval, piloval, až jsme kokos otevřeli. To bylo náš první úspěch a to jsme ještě nevěděli, že kokos nás od té doby bude provázet neustále na každém kroku 🙂 .

2/Nůž

Kdo nemá pilku, může zkusit otevřít kokos nožem. Je to sice složitější, ale také to lze. Chce to trpělivost a čas. 

3/Mačetka

Tuto možnost využíváme u nás doma. Mám ji v kuchyni vždy po ruce. Dá se koupit v domácích potřebách. Bez této pomocnice už si neumím představit rychlé otvírání kokosu.

Otočte si kokos trochu našikmo, vezměte mačetku a začněte sesekávat hořejšek. Pomalu otáčejte kokos kolem dokola. Sesekávejte a sesekávejte. Jakmile se dostanete k hnědému obalu, vezměte mačetkubodejte a bodejte 😀 . Dostanete se takto do vnitřku. Pozor, ať Vám nevyšplouchne cenná tekutina ven. Já to praktikuji tak, že jakmile se mi objeví první dírka, vložím do dírky brčko a trošku upiji. Tak Vám nepřijde vniveč žádná kapka nazmar 🙂  .

Jakmile kokos otevřu, přeliji tekutinu do sklenice. Můžete si vzít brčko a sednout si s ním na terasu a vychutnávat si daný okamžik. Myslete přitom na to, jak zásobujete své tělo vitamíny a prospěšnými látkami.

JAK PIJEME KOKOS MY U NÁS DOMA?

1/ Nejlépe bezobalově

Po otevření kokosu jej rozliji do skleněných skleniček a každý si vychutnává cennou tekutinu po svém.  

2/ Z brčka, které šetří životní prostředí

Vídám spousty nádherných fotek lidí, kteří pijí svůj kokos. Vždy mi je však smutno z toho, že pijí z plastového brčka. Pojďte udělat něco pro životní prostředí a kupte si nerezové brčko. Podpořte naši přírodu. Vždyť třídíme plasty, papír a přitom plastové příbory, brčka používáme pořád L, i když to není potřeba a jsme doma, kde máme jinou možnost volby.

Na našem trhu jsou k sehnání i barevná brčka. Pokud byste chtěli poradit, napište do komentáře. Využijte můj FB, IG, Youtube, můj e-mail. Ráda Vám zodpovím, kde já jsem naše brčka koupila, popř. jiné dotazy ohledně kokosu. 

CO VŠECHNO DĚLÁME S VODOU Z KOKOSU ? 

Dávám ji s sebou dětem na pití do školy.

Když jsme měli oslavu narozenin, nakoupila jsem kokosy pro děti a to jste měli vidět ten úspěch, když každé dítě mělo SVŮJ vlastní mladý kokos! Můžete si vzít tento příklad jako tip pro Vás 😉 . Uvidíte, jak rozzáříte dětské oči 😀 .

Sama si vodu z kokosu beru jako oživení svého dne a k získání energie při náročném pracovním dni.

Přidáváme jej do smoothie. 

Manžel si nosí vodu z mladého kokosu do posilovny. Po náročném výkonu jej vždy ochladí a doplní potřebné vitamíny.

A jeden tip na závěr : Nejlépe chutná vychlazený 😆 . 

„Žijte i vy Váš život ve zdraví a třeba s mladým kokosem 😎 „

"Inspiruji a pomáhám lidem oprostit se od zaběhlých stravovacích návyků v jejich životech skrze změnu stravování." "Ukazuji cestu za lepším, zdravým životem plným energie a pozitivních myšlenek!" Můj příběh si přečtěte zde >>

eBook zdarma

5 kroků ke zdraví bez léků a lékaře aneb jak předejít své nemoci

Komentáře
 • Chcete zvýšit svoji energii a vědět, jaký mixér je nevhodnější pro Smoothie? Čtěte eBook zdarma:
 • Chcete být zdraví i bez chemických léků a najít příčinu Vaši nemoci? Čtěte eBook zdarma:
 • E-book zdarma
 • Buď IN! Smoothie
 • Nejnovější články
 • Kategorie
 • Potkáme se na Instagramu:
  [instagram-feed]
 • Potkáme se na Facebooku:
 • Potkáme se na Youtube: