Jak zabalit na dovolenou za 2 hodiny, pro 4 člennou rodinu, do 7 kg zavazadla PLUS NĚKOLIK TIPŮ PRO VÁS

Hurá, přiblížila se naše vysněná dovolená do Dubaje! Ale jak zabalit, když mám 2 hodiny pro 4 osoby a ještě do 7 kg zavazadla pro jednoho? To byla pro mne velká výzva!

JAK TO VŠECHNO ZAČALO? 

Když jsme se rozhodovali o naši cestě do Dubaje, první na přetřes přišly letenky. Letěli jsme přes společnost FLYDUBAI. Ta nabízela možnost využít 15 kg zavazadlo nebo 7 kg.

7 kg, říkala jsem si: „To přeci na osobu nedáme“!?  Měli jsem vždy tolik věcí, že jsem byla ráda, když nám 15 kg stačilo na osobu. Nikdy jsme této možnosti nevyužili. Ale všechno je jednou poprvé a já, jakožto hlavní „balící aktér“ naši domácnosti tuto možnost nakonec zvolila – byla to pro mne výzva a velká zkušenost.

PRO UPŘESNĚNÍ : Rozdíl Economy Class a Business Class u Flydubai

Economy Class u Flydubai: 7 kg zavazadlo o rozměrech 55X38X20cm. Berete si toto zavazadlo do letadla. K tomu si ještě můžete vzít malé, příruční zavazadlo – třeba kabelku nebo notebookovou tašku.

Business Class u Flydubai: 14 kg zavazadlo o rozměrech 55X38X20cm. Toto zavazadlo odbavíte. Pak si jdete „lážo, plážo“, a žádné zavazadlo nenesete. V destinaci, kam zrovna míříte si ho vyzvednete.

MŮJ PLÁN

Nejdůležitější byl pro mne PLÁN.  Zde Vám přináším body z mého plánu, kterého jsem se držela. Vzala jsem si papír a tužku a sepsala jsem si, co je pro nás důležité mít s sebou na dovolenou. Jelikož jsme letěli za teplem, nejdůležitější vybavení byly plavky  :-). V závěru tohoto článku naleznete praktický checklist.

1/ OBLEČENÍ

První, čím jsem začala bylo zabalit oblečení pro sebe a děti. Vytvořila jsem 3 hromádky – pro každého jednu.

Nejdříve jsem balila pro 1 dítě. Šla jsem do jeho pokojíčku, kde jsem zabalila:

A/spodní prádlo – ponožky, kalhotky – trenýrky (podle pohlaví ;-), ať se jedná o holku či kluka) záleží na počtu dnů. Volím pravidlo na každý den 1ks.

B/ plavky – 3 kusy

1/ na plavání.

2/ na převlek, když budou mokré z moře.

3/ jedny náhradní.

C/ trička, kalhoty, kraťasy – max. 3 kus od každého kusu na týden, kalhoty dlouhé na letní dovolenou pouze 1kus.

Uvidíte, že někdy ani to u dětí nevyužijete. A pokud ano a pokecaly se – vždycky je zde VODA a MÝDLO, kde můžete přeprat, zaprat, za chvilku máte suché a je hotovo 😉 .

D/ Pokrývka hlavy – od každého 1kus – kšiltovky, kloboučky.

E/ Sluneční brýle – 1kus.

Následně pokračuji v zabalení věcí pro druhé dítě úplně tím samým způsobem.

Naposledy balím pro sebe – U sebe namísto kraťasů volím letní šaty, kde na každý večer volím jedny.

Poslední hromádka je pro manžela – ten si zabalil během chvilky sám ;-). Má v tom praxi, tak mu „nefušuju“ do řemesla :-).  

2/ BOTY

Volím jedny boty pro jednu osobu na nohy při odletu, jedny pantofle k vodě, jedny společenské boty k šatům pro mne a pro děti taktéž. 

3/ KOSMETIKA A LÉKY

Kosmetika

Kartáček na zuby a pasta

Opalovací krém – my jsme letěli do Dubaje a to v období měsíce únor. Doporučuji touto cestou si opalovací krém koupit přímo v destinaci a to hodně vysoký, např. 50 až 100 sluneční faktor. Slunce je zde opravdu hodně silné. 

 

Z vlastní zkušenosti mohu říci, že jsem se zde jednou tak spálila během 45 minut, kdy mi ani krémy z ČR nestačily! Ten pocit, bych nepřála nikomu 😥 . Zimnice se u mne střídala s horkostí a měla jsem co dělat, abych neskončila v nemocnici.

Nepodceňujte proto dubajské slunce a chraňte se zde co možná nejvíce.

Jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli jet na dovolenou, když u nás je zimní období je nabrat pro naše těla  vitamín D3, který je velmi důležitý pro naše zdraví.

Také byste jistě nechtěli, abyste si koupili dovolenou a poté se stresovali, zda na ni odjedete a budete zdraví a nebudete ji muset rušit? Pokud i vy řešíte tato témata, jak být zdraví a nepodlehnout nemoci před dovolenou, stáhněte si můj e-book zdarma 5 kroků ke zdraví bez léků a lékaře aneb jak předejít své nemoci.

Cena krémů? Krémy jsou v cenovém rozmezí to samé, jako u nás, takže se nebojte, že jsou zde drahé. A nemusíte řešit množství ml do letadla 🙂 .

U nás v únoru ani moc krémů k sehnání nebylo, jelikož u nás není v tomto období léto. Spíše při obíhání krámů jsem zjistila, že krémy se ani sehnat u nás nedají! Proto Vám ušetřím čas a toto téma si nechte přímo na první den v destinaci, kde si zajdete do lékárny a máte vystaráno na týden.

Šminky, naušnice, gumičky – spíše pro holky. Záleží na každé z Vás.

Ručníky, osušky – nebalila jsem, jelikož vše jsme měli v ceně v naší destinaci.

Léky

Toto téma je na každém z Vás, jelikož nevím, v jaké situaci se z lékařského postoje nacházíte.

Vše důležité se opět dá koupit v lékárně v dané destinaci.  Z vlastní zkušenosti mohu říci, že já jsem hledala Pantenol, když jsem se spálila – našla jsem a řekla bych, že byl ještě o hodně funkčnější, než u nás. 

Vše je na stejné úrovni a cenově stejné, jako u nás. Nemá tedy proto smysl brát s sebou obrovskou lékárnu, pokud nemáte nějaký konkrétní zdravotní problém, u kterého jsou nutné a potřebné denní léky, bez kterých se neobejdete!

Nechcete táhnout spousty medikamentů s sebou na dovolenou, chcete být zdraví před dovolenou a nestresovat se tímto tématem? I my jsme jednu krásnou dovolenou museli bohužel zrušit – více si můžete přečíst v mém článku Nemoc jako cesta – Sen o jedné krásné dovolené.

ZÁVĚREČNÉ TIPY PŘED CESTOU

1  TIP:  VYNDÁNÍ NEPOTŘEBNÝCH VĚCÍ

Když jsem si udělala hromádky a dala si je na stůl, samozřejmě, že jsem se nedržela striktně svého předběžného plánu a něco vždycky přibalila navíc. Zkuste poté projít věci ještě jednou a přehodnotit, zda jsou opravdu důležité. Já takto vždy ještě vyndám tak 1kg ven z kufru. Namísto 1 kg oblečení je super si vzít knížku, tedy pokud Vám děti dovolí mít chvíli pro sebe :-). 

2 TIP: CHECKLIST NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH VĚCÍ, KTERÉ NESMÍ CHYBĚT VE VAŠEM 7KG KUFRU

Cestovní pasy své a dětí.

Cestovní pojištění (nezapomeňte si jej zařídit předem)!

Letenky (nezapomeňte si udělat check-in 24 hod před odletem do destinace).

Vyměněné peníze ( do Dubaje se týká mít Eura, které následně přeměníte v destinaci za AED (dirhamy) ) a platební kartu. 

Kosmetika – kartáčky na zuby a pastu, hřeben, opalovací krém – nemusíte.

Oblečení na sebe.

Boty.

Knížku, papír, sešit na poznámky.

Mobil, nabíječku, foťák.

Plyšáky, hračky, hry s sebou pro děti, co je zabaví.

Přeji Vám, ať i vy strávíte nádhernou dovolenou bez stresu a nervů kolem balení věcí s sebou před odjezdem. Dejte si v destinaci třeba mladý kokos s úžasnou kokosovou vodou. Já si jej dopřávám i doma. Dělám z něj úžasné smoothie, o kterém si můžete přečíst více informací zde.  Milují ho  mé děti a celá rodina. Své smoothie si u nás míchá i moje 84 letá babička 🙂 .

Přeji Vám, ať se vrátíte z dovolené plni odpočinku, nabytých zkušeností a s pocitem štěstí, že jste si odpočinuli, hráli s dětmi, zrelaxovali své tělo.

Doufám, že Vám tento návod pomohl. Budu se těšit na Vaše reakce e-mailem či zde v komentářích.

PS: Informace ohledně rozměrů zavazadel jsou platné v měsíci květen 2019, kdy je tento článek publikován. Pokud tento článek čtete déle, vždy si prosím přesně zjistěte na stránkách www.flydubai.com, jak tomu je v den Vašeho odjezdu.

"Inspiruji a pomáhám lidem oprostit se od zaběhlých stravovacích návyků v jejich životech skrze změnu stravování." "Ukazuji cestu za lepším, zdravým životem plným energie a pozitivních myšlenek!" Můj příběh si přečtěte zde >>

eBook zdarma

5 kroků ke zdraví bez léků a lékaře aneb jak předejít své nemoci

Komentáře
 • Chcete zvýšit svoji energii a vědět, jaký mixér je nevhodnější pro Smoothie? Čtěte eBook zdarma:
 • Chcete být zdraví i bez chemických léků a najít příčinu Vaši nemoci? Čtěte eBook zdarma:
 • E-book zdarma
 • Buď IN! Smoothie
 • Nejnovější články
 • Kategorie
 • Potkáme se na Instagramu:
  [instagram-feed]
 • Potkáme se na Facebooku:
 • Potkáme se na Youtube: